1. Wczoraj w naszej Wspólnocie przeżywaliśmy Odpust ku czci naszego Patrona św. Wawrzyńca. Cieszyliśmy się wspólną zabawą integrującą naszą społeczność lokalną i gości. W tym miejscu jeszcze raz składam serdecznie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego świętowania. Bóg zapłać Caritasowi, Gminie Wałcz, strażakom z OSP Rudki, p. sołtysowi z Rudek i wszystkim wolontariuszom oraz sponsorom.
  2. W czwartek z racji trwającego Synodu w Dębołęce zostanie odprawiona msza wotywna o Duchu Świętym. Po mszy odbędzie się spotkanie Caritasu podsumowujące Odpust.
  3. W CZWARTEK KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA !
  4. W sobotę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego – patrona Diecezjii. Msza w Rudkach o 14.00
  5. W przyszłą niedzielę (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z najważniejszych Maryjnych Świąt w roku liturgicznym. Jest to zarazem rocznica Bitwy Warszawskiej oraz święto Wojska Polskiego. Porządek mszy św. jak w niedzielę: Po mszach poświęcenie owoców i ziół. Ofiary  złożone tego dnia na tace jako tzw. Catedraticum w całości są przeznaczone na utrzymanie katedry w Koszalinie. Mile będą widziane płody i owoce, które tego dnia ozdobią nasze świątynie!
  6. Msze św. w tygodniu we wtorek w Karsiborze o 17.00 (popogrzebowa), w czwartek Dębołęce o 17.00 (msza synodalna), w sobotę w Rudkach o 14.00 (msza chrzcielna) i  w Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna z Uroczystości Wniebowzięcia NMP).
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.

KS. PROBOSZCZ