1. Dziś po mszy z racji wspomnienia św. Krzysztofa poświęcę pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia przeznaczone są dla misjonarzy na zakup pojazdów dla nich. Bóg zapłać za dar serca.

2. W Kalendarzu Liturgicznym jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech już dziś to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom i wszystkim dostojnym seniorom.

3. Za dwa tygodnie w sobotę dnia 7 sierpnia (który to dzień jest zarazem pierwszą sobotą miesiąca) z powodu organizacji Odpustu Parafialnego połączonego z Festynem ku czci św. Wawrzyńca – naszego Patrona, naszych chorych i starszych z posługą sakramentalną wyjątkowo odwiedzę dzień wcześniej, czyli w pierwszy piątek miesiąca (6 sierpnia od godz. 10.00) Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji chorych i starszych.

4. Msze św. w tym tygodniu: wtorek Rudki o godz. 17.00,  środa w Golcach; w sobotę w Karsiborze o godz. 16.00, w sobotę w Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza niedzielna).

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość w naszym narodzie

6. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Tradycyjnie już każdego roku ten miesiąc w Polsce jest przeżywany jako miesiąc trzeźwości. By nie zatracić wyjątkowości tego okresu, Kościół w Polsce wzywa wiernych do modlitwy w intencji osób uzależnionych.

7. W niedzielę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

8. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do różnych sanktuariów maryjnych w Polsce i zagranicą. Po roku przerwy spowodowanej pandemią, 1 sierpnia ponownie na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyrusza 39 Piesza Pielgrzymka. Jej hasło brzmi: „Wracamy do Pana”. Ze względu na możliwości organizacyjne w tegorocznej pielgrzymce weźmie udział maksymalnie 200 osób. Wszystkich, którym bliskie jest pielgrzymowanie i Jasna Góra – zachęcam do duchowego włączenia się poprzez modlitwę m.in. w intencji tych pielgrzymujących.

9. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Odpust ku czci naszego Patrona połączony z Festynem na placu rekreacyjnym w Rudkach. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy, nie tylko naszych parafian i mieszkańców z okolic naszej Gminy, ale również wszystkich gości, którzy dnia 7 sierpnia będą w pobliżu naszej miejscowości.

10. Rudki: prawdopodobnie w tym tygodniu zostaną postawione rusztowanie przy wieży kościoła celem naprawienia u szczytu wieży naderwanej przez wiatr osłon gumowych. Ponadto cześć drewniana zostanie ponownie pomalowana ochronnym środkiem.

11. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i posprzątanie świątyni i przyozdobienie kwiatami.                                                                                                                                                                                                                   

ks. Proboszcz