1. Rozpoczął się czas wakacji. W tym okresie, msze święte w dni powszednie nie zawsze będą odprawiane w kościołach w takie dni tak jak w ciągu roku. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązkach religijnych, z zwłaszcza o osobistej modlitwie i niedzielnej mszy.

2. W wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość świętych Piotra i Pawła – zapraszam na mszę do kościoła parafialnego na godz. 17.00 (przed mszą okazja do spowiedzi). Tego dnia naszą modlitwą otoczymy dostojnego solenizanta Ks. Biskupa seniora Pawła Cieślika – po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są jako tzw. „świętopietrze” na utrzymanie Stolicy Piotrowej.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu lipcu modlimy się: Za wszystkich podróżujących i wypoczywających na wakacjach, aby Boża Opatrzność nad nimi czuwała, aby zdrowo i bezpiecznie odpoczęli

4. Msze św. w tym tygodniu: w Rudkach w poniedziałek o godz. 17.00 (popogrzebowa), we wtorek o godz. 17.00 (Uroczystość)  oraz w sobotę o godz. 18.00 (popogrzebowa); nie będzie mszy w Golcachw Dębołęce w czwartek o 17.00; w Laskach Wałeckich w sobotę (msza niedzielna)  o 17.00.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w czwartek tylko wyjątkowo w piątek od 17.00 do 18.00.

6. W sobotę od 10.00 – po przerwie spowodowanej pandemią, odwiedzę chorych i starszych, których odwiedzałem w pierwsze soboty. Można zgłosić wizytę do nowych chorych.

7. Dziękuje wyznaczonym rodzinom za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny.

8. Podtrzymaliśmy decyzję o nieorganizowaniu w Golcach PARAFIADY na zakończenie tegorocznych wakacji. Zorganizujemy natomiast w Rudkach dzień Odpustu Parafialnego  na placu rekreacyjnym 7 sierpnia.

9. Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii serdecznie witam i życzę miłego wypoczynku.