1. Przypominam, że od dnia 19 czerwca ustała dyspensa zwalniająca wiernych z udziału w niedzielnych mszach świętych.

2. W tym tygodniu kończy się rok szkolno-katechetyczny. Z powodu obostrzeń sanitarnych, które jeszcze obowiązują nie będzie specjalnej mszy świętej na zakończenie roku dla uczniów z obu naszych szkół. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązkach religijnych, z zwłaszcza o osobistej modlitwie i niedzielnej mszy.

3. W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Już teraz wszystkim solenizantom noszącym to imię składam serdeczne życzenia. Msza zostanie odprawiona w Dębołęce – zapraszam na tę mszę na godz. 17.00 zwłaszcza wszystkich dostojnych solenizantów.

4. Liturgia w tym tygodniu: Rudki: wtorek g. 17.00 (popogrzebowa) i sobota godz. 13.00 (msza z chrztem) o godz. 14.00 (I-sza komunia młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego) oraz o godz. 15.00;  Golce w środę o 17.00, Dębołęka: czwartek godz. 17.00– po mszach nabożeństwa czerwcowe; Dębołęka:  w Dębołęce o g. 17.00 (popogrzebowa) ; w sobotę  Dębołęka o godz. 17.00 (msza niedzielna); Laski Wałeckie w niedzielę o  godz. 11.30.

5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary : na utrzymanie parafii, remont świątyń i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Kształcenie w naszej Diecezji .

6. W tym tygodniu w piątek na plebanii o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Caritas. Na spotkaniu podsumujemy rok naszej działalności charytatywnej, zajmiemy się nowymi wnioskami dotyczącymi przyznania pomocy potrzebującym parafianom oraz podejmiemy decyzję odnoście organizacji PARAFIADY, którą ze względu na pandemię zaplanowaliśmy na koniec sierpnia br. w Golcach.

7. Rodziców uczniów klas 8 (kończących Szkołę Podstawową), informuję, że uczniowie tych klas otrzymają dodatkowe świadectwa z religii, które mogą być potrzebne do wglądu katechetom ze szkół średnich oraz będą konieczne, aby je okazać przy zapisie kandydata do bierzmowania. Zapisy po wakacjach.

8. Formacja – (przygotowanie w grupach) do bierzmowania dla młodzieży już zapisanej , którą ze względu na pandemię na rok zawieszono – rozpocznie się dopiero po wakacjach. Na stronie internetowej znajdziemy zakładce „Kancelaria – bierzmowanie” a tam poszczególne grupy zgłoszonych kandydatów.

9. Za dwa tygodnie wypada I sobota miesiąca – po przerwie wznawiam odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną. Odwiedziny w sobotę 3 lipca od godz. 10.00 (można zgłosić dodatkowe odwiedziny u osób chorych i starszych).

10. Serdeczne dziękuje rodzinom, które sprzątały świątynie o posprzątanie proszę wyznaczone rodziny. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego .

Ks. Proboszcz