1. Zarządzenie Biskupa Ordynariusza Diecezji: z dniem 19 czerwca 2021 r. – Biskup Edward Dajczak odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane. Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.

2. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11.06.2021 r.: od 13 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – 50 proc. obłożenia; od 26 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia;

3. Liturgia mszy w tym tygodniu:
wtorek – Dębołęka – g. 17.00 (popogrzebowa); w środę w Karsiborze o godz. 10.30 (pogrzebowa)  Golcach o godz. 17.00;  w czwartek w Dębołęce godz. 17.00   piątek  w Karsiborze o godz. 17.00  w  sobotę w Dębołęce 16.00  i w  Laskach Wałeckich  o g. 17.00 (msza niedzielna)

4. Rudki: za dwa tygodnie 26 czerwca br. w kościele parafialnym o godz. 14.00 do pierwszej komunii przystąpi 3 dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego, który znajduje się na terenie naszej parafii. Proszę o uwzględnienie tego terminu osób sprzątających świątynie w Rudkach.

5. Karsibór: dziś kończymy tzw. Biały Tydzień,  jeszcze raz kieruję słowa wdzięczności rodzicom dzieciom komunijnym za dar ołtarza (Obraz Jezusa Miłosiernego – który dziś zostanie uroczyście poświęcony)

6. Dziś po mszy będzie można złożyć swój dar materialny do puszek na KUL i kształcenie w naszej Diecezji.

7. W przyszłą niedzielę w naszym dekanacie parafia w Mielęcinie będzie obchodzić jubileusz 50 -lecia istnienia parafii.

8. Serdeczne dziękuje za złożone ofiary i posprzątanie świątyń. Wyznaczone rodziny proszę o sprzątniecie i przyozdobienie kwiatami na następną niedzielę. W Rudkach w gablocie jest nowy grafik sprzątających świątynie. (mieszkańcy Dobrzycy)

9. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.