1. W miniony czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało – jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości (służbie liturgicznej ołtarza, strażakom, policji, budującym ołtarze – dzieciom sypiącym kwiaty, porządkującym i ozdabiającym świątynie, oraz tym którzy zadbali o swoje obejścia i domy poprzez ich posprzątanie i dekoracje zwłaszcza w oknach)

2. Dziś po mszach zmiana tajemnic różańcowych – intencja na czerwiec : za wszystkie dzieci, by nie zatraciły swego daru dziecięctwa Bożego, który otrzymały na chrzcie świętym.

3. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa . Msza św. z Litanią i Aktem zawierzenia się Sercu Jezusowemu w Karsiborze o godz. 17.00. Zapraszam wiernych z innych miejscowości do wzięcia udziału we mszy w kościele w Karsiborze. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W piątek przypada 5 rocznica święceń biskupich bpa Krzysztofa Włodarczyka, to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jubilata polecam modlitwie parafian.

5. W najbliższy czwartek w Dębołęce po mszy i nabożeństwie procesja wokół kościoła na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

6. Liturgia mszy w tym tygodniu: wtorek w Rudkach o godz. 17.00; w środę w Golcach o godz. 17.00; w czwartek w Dębołęce o godz.17.00 (procesja na zakończenie Oktawy); w piątek  w Karsiborze o godz. 17.00  (Uroczystość NSPJ), w sobotę w Laskach Wałeckich o g. 17.00 (msza niedzielna)

7. Rudki: wyjątkowo we wtorek w Rudkach w związku z trwającym II Synodem Diecezji o godz. 17.00 zostanie odprawiona Wotywna Msza o Duchu Świętym.

8. Za tydzień po mszach będzie można złożyć swój dar materialny do puszek na KUL i kształcenie w naszej Diecezji.

9. Serdeczne dziękuje za złożone ofiary i posprzątanie świątyń. Wyznaczone rodziny proszę o sprzątniecie i przyozdobienie kwiatami na następną niedzielę.

10. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.