1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jedną z prawd i zarazem tajemnic naszej wiary.

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia jak co roku zamanifestujemy naszą wiarę w obecność Jezusa w Eucharystii. Mam nadzieję, że znajdą się w naszej miejscowości dzieci, które niekoniecznie w białych strojach będą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Może starsze dzieci, zmobilizują się i pomogą w zbieraniu kwiatków, których rzeczywiście w tym roku nie ma za wiele. Gdy będą dzieci, odpowiedzialną za kierowanie dziećmi na procesji będzie p. Justyna Chrzanowska. Po skończonej procesji dla dzieci sypiących przewidziane są „słodkości”. Proszę o zachowanie bezpiecznych odległości podczas procesji. Precesja w Rudkach ruszy tradycyjnie z kościoła parafialnego do następujących ołtarzy: 1 Ołtarz – przy Figurce Matki Bożej (przy dawnej szkole), 2 Ołtarz – przy krzyżu obok dawnej gorzelni; 3 Ołtarz – przy straży; 4 Ołtarz – przy krzyżu w kierunku na Jarogniewie, powrót do kościoła i zakończenie procesji.   Nie zapomnijmy o dekoracji naszych okien zwłaszcza na trasie procesji. Za udział w uroczystym śpiewie pieśni Przed tak Wielkim Sakramentem możemy uzyskać odpust zupełny. Porządek mszy świętych w Uroczystość Bożego Ciała:

– Golce 8.30

– Karsibór 10.00

– Dębołęka 11.30 (procesja wokół kościoła)

– Rudki – 13.00 (po mszy procesja po miejscowości)

3. W tym tygodniu z racji Bożego Ciała kancelaria parafialna czynna będzie w środę od 18.00-19.00.

4. W najbliższy piątek z racji Oktawy wiernych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jednak Biskup Edward Dajczak udzielił udzielił wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 4 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

5. Liturgia mszy św. w tym tygodniu:

– w poniedziałek o 17.00 w Karsiborze (popogrzebowa),

– nie ma mszy we wtorek i środę;

– w czwartek (Boże Ciało) jak w niedzielę i święta (patrz wyżej);

– w piątek o godz.  17.00  Dębołęce (msza popogrzebowa).

– w sobotę  o 17.00 w Laskach Wałeckich (msza niedziela).

6. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych. W czerwcu po mszach będziemy w dni powszednie modlić się na nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę po mszach zmiana tajemnic różańcowych – intencja na lipiec : za wszystkie dzieci, by nie zatraciły swego daru dziecięctwa Bożego, który otrzymały na chrzcie świętym.

8. Rudki: serdeczne podziękowanie kieruję do Państwa Arkadiusza i Katarzyny Zychal, którzy wraz ze swoimi dziećmi ufundowali 14 obrazów Stacji Drogi Krzyżowej. Autorką tego dzieła jest również nasza parafianka Pani Kazimiera Szatkowska.

9. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za posprzątanie świątyni. Dziękuję tym którzy kosili trawę przy naszych kościołach.

10. Po mszy jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. W numerze zdjęcia i reportaż z nowo wyświęconymi kapłanami dla naszej diecezji oraz specjalna wkładka z rozważaniami ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ks. Proboszcz E. Strojek