1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. „Dni modlitw o urodzaje i o uświęcenie pracy ludzkiej” W sposób szczególny naszą modlitwą otaczamy wszystkich rolników zwłaszcza z naszej parafii.

2. Od najbliższego piątku pozostanie 9 dni do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w Kościele zatem tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św.

3. W tym tygodniu nabożeństwa majowe przy wystawionym Najśw. Sakramencie – po mszy w Rudkach (wtorek), Dębołęka (czwartek), Karsibór (piątek). Zachęcam zwłaszcza parafian z Rudek do uczestnictwa w majówce codziennie /pn – pt 18.00; wtorek po mszy 17.30/

4. Msze św. w tym tygodniu: Wtorek w Rudkach o godz. 17.00; w czwartek w Debołęce o 17.00, w Karsiborze  poniedziałek, środa, piątek (msze popogrzebowe) o godz. 17.00; w sobotę w Laskach Wałeckich (msza niedzielna).

5. W tym tygodniu z racji II-go czwartku miesiąca msza wotywna o Duchu Świętym o godz. 18.00 w Dębołęce (msza wraz z dziećmi komunijnymi) – po niej 16 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz spotkanie Caritas.

6. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (w sobotę chowamy z ołtarza figurę Zmartwychwstałego , zaś czerwona stuła na krzyżu pozostaje do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego).

7. Wspomnienia liturgiczne: w czwartek wspomnienie NMP z Fatimy, w piątek święto św. Macieja Apostoła.

8. W minioną sobotę w Dębołęce do I-szej komunii przystąpiła I-sza grupa dzieci. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza: Dar ten wspomoże naprawę podłogi w prezbiterium kościoła w Dębołęce.

9. Dyrektor Administracyjny WSD dziękuje w imieniu całej społeczności seminaryjnej za zbiórkę na utrzymanie Seminarium, która była przeprowadzona w naszej Parafii 25 kwietnia. Kleryk zebrał kwotę 988 zł. Bóg zapłać.

10. Golce: w czwartek w obecności inspektora nadzoru, kierownika budowy oraz przedstawiciela WKZ oraz inwestora i wykonawców, odbędą się oględziny remontowanej nawy. Z powodu bardzo zniszczonej konstrukcji wieży istnieje konieczność spisania protokołu i wprowadzenia pewnych zmian w pracach.

11. Dziś po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. Dziękuję za posprzątanie świątyń. O sprzątnięcie na następną niedzielę proszę wyznaczone rodziny