1. Rozpoczęliśmy piękny miesiąc modlitwy Maryjnej. Zachęcam do odmawianie Litanii Loretańskiej w kościołach naszej Parafii, w innych miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach bądź w naszych domach. Od najbliższego wtorku w kościele parafialnym „majówka” będzie w dni powszednie (do piątku) przez cały miesiąc o godz. 18.00.

2. Dziś po mszy zmiana tajemnic różańcowych Intencja na miesiąc maj „za dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców, aby Chrystus Eucharystyczny był dla tych rodzin wzmocnieniem na trudne czasy pandemii ”

3. W najbliższy poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawione w KARSIBÓRZE g. 10.00 i w DĘBOŁĘCE o g. 11.30.

4. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek w Karsiborze (g. 17.00) i w Dębołęce (g.11.30) : wtorek w Dębołęce (g.11.00 – pogrzeb) w środę w Rudkach (g.14.00 – pogrzeb): w czwartek w Dębołęce (g. 17.00) i w piątek w Karsiborze (g.17.00) ; w sobotę w Dębołęce (o 12.00) i w Laskach Wałeckich o godz. 17.00. (msza niedzielna)

5. W przyszłą niedzielę w kościele filialnym w Dębołęce o godz. 12.00 do Pierwszej Komunii przystąpią dzieci z Pierwszej Grupy. Spowiedź dla dzieci i rodziców oraz pozostałych członków rodziny w piątek (7 maja o godz. 18.00)

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od 18.00 – 19.00.

7. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: poniedziałek 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski; we wtorek 4 maja św. Floriana, w czwartek 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę 8 maja – uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika głównego patrona Polski.

8. W czwartek 13 maja w Dębołęce odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego poprzedzone tradycyjnie mszą św. wotywną o Duchu Św. Dziś po mszy zapraszam członków PZS po odbiór materiałów na to spotkanie.

9. Dziękuję również za posprzątanie naszych i dekorację majowe naszych świątyń. Serdecznie dziękuję za wszelkie inne ofiary przekazane na prace remontowe i złożone w ubiegłą niedzielę klerykowi do puszki oraz za indywidualne kwoty w ramach wparcie przesłane na konto.

10. Po mszy do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.