1. Naszą dzisiejszą modlitwą ogarniamy w sposób szczególny wszystkich kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa oraz modlimy się o święte i liczne nowe powołania również z naszej wspólnoty parafialnej. W naszej Wspólnocie gościmy także alumna  Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie – który wraz z nami dziś się modlił. Po mszy będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na Seminarium. Dzisiejsza Niedziela – ponadto rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po mszach zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc maj „za dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców, aby Chrystus Eucharystyczny był dla tych rodzin wzmocnieniem na trudne czasy pandemii ”

3. Rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy Maryjnej – zachęcam do modlitwy majowej w naszych w kościele i w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszach.

4. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek – o godz. 17.00 (popogrzebowa); wtorek w Rudkach o 17.00;  czwartek: Dębołęka o  godz. 17.30; sobota: w Karsiborze o godz. 16.00 i w Laskach Wałeckich o godz. 17. 00 (msza niedzielna).

5. W najbliższą sobotę 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (dzień modlitw za pracujących i bezrobotnych). Msza w Karsiborze o 17.00 – po niej pierwsze nabożeństwo majowe.

6. Przypominamy, że we wtorek 2 maja przypada narodowe święto flagi – wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.

7. Nie będzie jeszcze odwiedzin chorych i starszych z posługą sakramentalną w I -sze soboty.

8. Bóg zapłać za dekoracje naszych świątyń . Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.