1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Już przez 13 kolejnych lat możemy dziękować  Panu Bogu za ten największy dar, jakim jest Jego Słowo. Przy tej okazji warto pomyśleć gdzie w moim domu znajduje się Pismo Święte – i jak często tym spisanym Bożym Słowem się karmimy?

2. W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski i naszej Diecezji. Msze święte: w Karsiborze (17.00) i Rudkach (18.00). Tego dnia wiernych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Golce: W związku z rozpoczynającym się III etapem remontu kościoła w Golcach na  dłuższy czas przeniesiemy się do świetlicy wiejskiej, gdzie będą sprawowane msze święte. Bardzo proszę o dostosowanie się do wymogów sanitarnych, a zwłaszcza o przestrzeganie liczby osób, które mogą uczestniczyć w świetlicy oraz zachowaniu bezpiecznych odległości miedzy osobami. Stąd też zwracam się z gorącym apelem o pomoc w przeniesieniu sprzętu liturgicznego oraz innych przedmiotów, zabezpieczeniu naszej świątyni i dostosowaniu świetlicy do możliwości sprawowania w niej nabożeństw. Wszystkich mogących pomóc zapraszamy dziś na godz. 15.00. Przy tej okazji w imieniu całej naszej społeczności z Golc i okolic składam podziękowanie władzom Gminy za udostępnienie nam świetlicy z której możemy korzystać podczas naszych nabożeństw.

4. Msze św. w tym  tygodniu: wtorek w Karsiborze o godz. 17.00 (popogrzebowa) w  środę – Golce (w świetlicy) o godz. 17.00; czwartek – Dębołęka o godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o 17.00 i w Rudkach o godz. 18.00 (popogrzebowa);  w sobotę chrzest o 12.00 w Rudkach. Msza niedzielna w sobotę w Dębołęce o godz. 17.00 natomiast msza święta w Laskach Wałeckich w niedzielę o 11.30.

5. W sobotę 24 kwietnia odbędą się spotkania z rodzicami dzieci komunijnych w Dębołęce o 15.00 w Karsiborze o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę (tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza) będziemy gościć kleryka w WSD z Koszalina. Seminarium Duchowne jak wiele instytucji boryka się obecnie z problemami finansowymi. Przełożeni podjęli decyzję, aby pomimo ograniczonej ilości osób w kościołach poprosić obecnych wiernych o wsparcie materialne. Po każdej mszy będziemy mogli wspomóc nasze Seminarium wrzucając dobrowolną ofiarę klerykowi do specjalnej puszki.

7. Jeszcze raz dziękuję wyznaczonym rodzinom za zorganizowanie zbiórki na dekoracje wielkanocne i kwiaty. Dziękuję za przygotowanie świątyni i placu wokół kościoła wraz z odnowieniem i dekoracją przykościelnych krzyży. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów i rozebranie dekoracji.

8. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny.

9. Laski Wałeckie: składam podziękowanie rodzinom: Żebrowskim i Wepa za zakup figury Chrystusa Zmartwychwstałego do naszej świątyni.

10. Rudki: Jest nowy grafik sprzątania świątyni: