1. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Łaską, mocą oraz swym Bożym błogosławieństwem, niech wzmacnia naszą wiarę dodaje sił do pokonywania codziennych trudności!! Wszystkim Parafianom i miłym gościom. Życzę głębokiej i mocnej wiary oraz dużo nadziei na lepsze jutro! Błogosławionych Świąt!

2. Dziś pierwsza niedziela zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc kwiecień: „O ustanie pandemii i o zdrowie dla wszystkich chorych”

3. Poniedziałek Wielkanocny (05.04) porządek mszy świętych: Golce godz. – 9.00; Karsibór – godz. 10.00; Dębołęka – godz. 11.30; Rudki – godz. 12.30.

4. Msze w tygodniu: Msza św. w piątek (09.04) w Karsiborze o 17.00; sobotę (10.04) w Rudkach o 15.00 (chrzest) i w Dębołęce o 16.00 (jubileuszowa), Laski Wałeckie – msza niedzielna o 17.00.

5. W Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Modlić się będziemy w tym dniu w intencji zaangażowanych w dzieła Caritas oraz w intencji ofiarodawców. Po mszy będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na cele charytatywne naszej Diecezji i Parafii.

6. Zgodnie z zarządzeniem rządowym Wojewodowie Zachodniopomorski, Pomorski i Wielkopolski przekazali do parafii naszej diecezji maseczki (i płyny do dezynfekcji). W przyszłą niedzielę członkowie Caritas będą także chętnym osobom rozdawać te maseczki. Płyny będą wykorzystane w kościołach.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary (jałmużna wielkopostna – skarbonki) także te składane na kwiaty (dekoracje świąteczne). Bóg zapłać za dekoracje w naszych kościołach (zwłaszcza przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w Rudkach) – Bóg zapałać za posprzątanie  naszych świątyń oraz przyozdobienie naszych krzyży.

8. 10 kwietnia minie 11 lat od katastrofy wojskowego polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku. Pamiętajmy o tragicznie zmarłych naszych rodakach. Msza w ich intencji zostanie odprawiona w sobotę w Laskach Wałeckich.

9. Rudki: dziękuję anonimowym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary do puszki z tyłu kościoła – z nich został zakupiony nowy Paschał do kościoła parafialnego.

10. Golce: pomimo przygotowania do Świąt oraz pandemii – trwają wytężone prace w pozyskiwaniu nowych środków finansowych na III etap remontu naszej świątyni. W minionym tygodniu został sporządzony kolejny wniosek, tym razem do Urzędu Marszałkowskiego oraz przygotowano pisma do Ministerstwa i Gminy z nowymi kosztorysami z prośbą o przesunięcie terminu realizacji prac i zmianę zakresu działania.

11. Karsibór: firma stolarska „ALEKT” zrealizowała nasze kolejne zamówienie: stojak pod Paschał. Wszystko jak widzimy ołtarz główny, stół ołtarzowy, ambona, chrzcielnica i stojak pod paschał jest wykonane w jednej konwencji.

12. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny.

13. Dziękuję parafianom za wszelkie  życzenia z racji Dnia Kapłana i życzenia Świąteczne. Pragnę również wyrazić swoją wdzięczność za wszelkie dary jakie na święta otrzymałem od wiernych.

Ks. Proboszcz