1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją dziś zasłoniliśmy figurę Chrystusa na krzyżu, aby uroczyście ją odsłonić w Wielki Piątek.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa zapraszam do kościoła z palmami, aby rozpocząć uroczyście obchód Wielkiego Tygodnia. Przypominam, że Palmy można nabyć u naszych pań z Caritasu.
 3. Porządek mszy świętych w tym tygodniu:

wtorek Rudki –g. 17.00; środa– Golce – g.17.00 czwartek – Dębołęka – g.17.00 piątek Karsibór – g. 17.00 (po mszach – Droga Krzyżowa) sobota Laski Wałeckie godz. 17.00 (msza niedzielna) wprawdzie jest to ostatnia sobota m-ca, ale msza w niedzielę była tydzień temu, stad też msza niedzielna będzie bez zmian w sobotę.

 1. Zbliżają się święta wielkanocne , zwracam się z gorącą prośbą zwłaszcza do tych parafian, którzy swoją opieką otaczają nasze przydrożne krzyże i kapliczki – nie zapomnijmy o ich odnowieniu i ozdobieniu. Tym , którzy już to uczynili serdecznie dziękuję.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość przeżywamy w Kościele katolickim w Polsce – Dzień Świętości Życia. Jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji.. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego od wielu już lat jest okazją do modlitwy o poszanowanie życia od
  poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to o tyle ważne – że widzimy wśród nawet tzw. niektórych „katolików” negację wartości życia poczętego. Tego dnia wiele osób włącza się również w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Dlatego zapraszam osoby, które od lat trwają w tej duchowej adopcji oraz chętne nowe osoby o zebranie Deklaracji, które podpisane zostaną umieszczone w Parafialnej księdze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. W ramach akcji świątecznej Caritas Parafialna rozda przed świętami wspomoże kilkanaście rodzin z całej naszej Parafii. Głównie będą to paczki żywnościowe. Pomoc trafi do rodzin jeszcze przed świętami.
 2. Tak jak zapowiadałem wcześniej w najbliższą sobotę 27 marca będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej :
  GOLCE – 9.00, Karsibór – 9.30 , Dębołęka 10.30, Rudki – 11.30 – w przypadku braku wiernych spowiednicy nie będą czekać.
 3. Jeśli chodzi o odwiedziny chorych. Za tydzień w niedzielę dokładnie ogłoszę czy te odwiedziny się odbędą.
 4. Triduum Paschalne, święcenie pokarmów i święta Wielkanocne będą celebrowane bez zmian (poza procesją rezurekcyjną) chyba, że zostaną ogłoszone oficjalne zmiany.
 5. Dziękuję jeszcze raz za udział w rekolekcjach wielkopostnych i złożone ofiary rekolekcjoniście w tym także Caritas Parafialnej za przekazaną kwotę (500 zł)
 6. Dębołęka: mamy nowy zamykany konfesjonał. Dotychczasowy został przekazany do kościoła filialnego do Lasek Wałeckich. Dziękuję panom za pomoc w transporcie powyższego konfesjonału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *